2dniowe




I dzień: Augustów – rejs Kanałem Augustowskim, Wigry – klasztor Kamedułów II dzień: Druskienniki – największe uzdrowisko na Litwie (spacer po parku zdrojowym, rejs statkiem po Niemnie) lub 2-godzinny pobyt w Aquaparku III dzień: Wilno – Starówka, Ostra Brama, Cmentarz na Rossie, kościół św. Piotra i Pawła  

Suwalszczyzna – Druskienniki – Wilno



I dzień: Tyrkocin – kościół św. Tójcy, Białystok – Zespół Parkowo – Pałacowy Branieckich II dzień: Białowieża – Rezerwat Pokazowy Żubrów, Szlak Dębów Królewskich i Wielkicj Książąt Litewskich, Hajnówka- Sobór Świętej Trójcy III dzień: Szlak Tatarski – Bohomik (Mizar), Kryszynian (meczet)  

Białowieża – Szlak Tatarski



I dzień: Gdańsk – starówka, Europejskie Centrum Solidarności lub zoo, katedra w Oliwie II dzień: Łeba – Słowiński Park Narodowy (wydmy) III dzień: Hel – fokarium, latarnia morska, port rybacki

Gdańsk – Łeba – Hel



I dzień: Oblęgorek – Muzeum Sienkiewicza, Zagnańsk – pomnik przyrody Dąb Bartek należący do najstarszych drzew w Polsce, Chęciny – ruiny zamku II dzień: Jaskinia Raj, Góry Świętokrzyskie – Łysica, św. Krzyż, III dzień: Sandomierz – starówka

Kielce i Okolice



I dzień: Międzyzdroje (plaża, promenada), Wolin (muzeum, wzgórze Wisielców) II dzień: rejs statkiem z Dziwnowa do Kamienia Pomorskiego (katedra, centrum, Baszta Piastowska) III dzień: Szczecin (Plac Tobrucki, kościół św. Jana, Most Długi, ratusz, zamek, Wały Chrobrego, Katedra św. Jakuba)

Wyspa Wolin – Szczecin



I dzień: Święta Lipka – zwiedzanie barokowej bazyliki, Reszel lub Kętrzyn – zwiedzanie zamku, Gierłoż – zwiedzanie byłej kwatery Adolfa Hitlera lub Mamerki, byłej siedziby Niemieckich Wojsk Lądowych, zakwaterowanie, obiadokolacja, ognisk II dzień: śniadanie, Iznota – zwiedzanie plemienia Galindów, Kadzidłowo – Park Dzikich Zwierząt lub Leśniczówka Pranie – Muzeum Gałczyńskiego, […]

Święta Lipka – Mazury


I dzień: starówka, historyczne place, Łazienki Królewskie, Powązki, kino 3D II dzień: Zamek Królewski lub Pałac w Wilanowie, Muzeum Narodowe lub Centrum Nauk Kopernik

Warszawa




I dzień: Poznań – Ostrów Tumski, Katedra, Stary Rynek, Ratusz z koziołkami, Palmiarnia, seans w kinie „IMAX” II dzień: śniadanie, Kórnik – Zespół Zamkowy lub Pałac w Rogalinie, Muzeum Miniatur w Pobiedziskac, Gniezno: katedra  

Poznań – Kórnik – Gniezno


I dzień: Jastarnia,  Muzeum Rybackie, Chałupy – plaża, Hel – port rybacki, latarnia morska, promenada, fokarium, zakwaterowanie i obiadokolacja II dzień: śniadanie, Słowiński Park Narodowy (wydmy), Łeba, obiad, powrót z wycieczki

Mierzeja Helska – Łeba


I dzień: Szymbark – skansen budownictwa drewnianego („Dom do góry nogami”), Wieżyca – punkt widokowy, Kartuzy – Muzeum Kaszubskie i kolegiata, zakwaterowanie i obiadokolacja II dzień: śniadanie, Hel – fokarium, latarnia morska, port rybacki, obiad, powrót z wycieczki

Kaszuby – Hel



I dzień: zwiedzanie Gdyni – rejs statkiem po porcie, Oceanarium, ORP „Błyskawica” lub Dar Pomorza; zwiedzanie Sopotu – molo i opera leśna, pobyt w Aqua Parku lub seans w kinie, zakwaterowanie i obiadokolacja II dzień: śniadanie, zwiedzanie Gdańska – starówka, katedra lub zoo  

Trójmiasto