Chiny


 Wycieczka

Pekin i okolice

Dzień 1.

Transfer na lotnisko do Warszawy.

Wylot z Warszawy.

 

Dzień 2.

Przylot do Pekinu i rozpoczęcie zwiedzania. Zobaczymy Świątynię Nieba – jeden z głównych symboli Pekinu, miejsce modłów o pomyślne zbiory w okresie panowania dynastii Ming i Qing. Po południu czas wolny na odpoczynek po trudach podróży. Wieczorem powitalna kolacja.

 

Dzień 3.

Po śniadaniu zobaczymy tzw. Zakazane Miasto, będące od XV wieku siedzibą kolejnych władców Państwa Środka”. Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Jingshan – spacer w parku ze słynnym „Wzgórzem Węglowym”. Następnie odwiedzimy mauzoleum Mao Zedonga (wejście w miarę możliwości) znajdujące się na Placu Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Monumentalna budowla wzniesiona w latach 1976-1977 stanowi miejsce pochówku przywódcy Chińskiej Republiki Ludowej. Rzut oka na nowoczesny Pekin – budynek Opery Narodowej, a następnie najstarsza ulica miasta – Liulichang – pełna antycznych sklepów z przedmiotami chińskiego rzemiosła ludowego oraz niedawno odrestaurowana uliczka Qianmen. Wieczorem obiadokolacja.

 

Dzień 4.

Śniadanie. Następnie wizyta w zoo – pawilon pandy wielkiej. Wizyta w zakładzie rzemieślniczym wytwarzającym biżuterię z pereł – możliwość poznania procesu hodowli pereł słodkowodnych oraz dokonania zakupów. Później jedziemy do Letniego Pałacu, założonego przez cesarza Qianlong w 1750 roku. Położony pod Pekinem kompleks pałacowy, zwany inaczej „Ogrodami Naturalnej Harmonii” urzeka rozmachem i przepychem. Od 1998 znajduje się na Liście UNESCO jako unikatowy przykład chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Na prawie 3 km kwadratowych znajduje się sztuczne jezioro Kunming oraz Wzgórze Długowieczności, nad którym górują zabudowania pałacu. Wzdłuż brzegu jeziora znajduje się jedyna w swoim rodzaju galeria-deptak, gdzie na sklepieniu zadaszenia znajdują się setki tradycyjnych dzieł sztuki malarskiej. Na końcu panoramy zobaczymy Marmurową Łódź, którą wielkim kosztem kazała zbudować okrutna Cesarzowa Cixi. Zobaczymy też Świątynię Lazurowych Obłoków z pawilonem pięciuset Arhatów i Pagodą Diamentowego Tronu.

Wieczorem obiadokolacja.

 

Dzień 5.

Pekin – Badaling. Po śniadaniu zobaczymy grobowce cesarzy z dynastii Ming. Przejazd wzdłuż legendarnej Drogi Duchów i wejście na teren jednego z 13 grobowców. Wizyta w zakładzie rzemieśliniczym produkującym wyroby z emaliowanej miedzi (tzw. cloisonne). Później w Badaling spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Wieczorem obiadokolacja.

 

 

Dzień 6.

Spacer po Parku Ritan, gdzie mieszkańcy stolicy uprawiają poranne ćwiczenia Tai Chi. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie Park Morza Północnego (Beihai), w którym oprócz urzekającego jeziora znajduje się Biała Pagoda i Ekran Dziewięciu Smoków. Przejażdżka łodzią po znajdującym się wparku jeziorze, a następnie ulica Wangfujing – jedna z głównych alei handlowych miasta. Wieczorem obiadokolacja, a następnie wizyta na wieczornym targu z żywnością.

 

Dzień 7.

Po śniadaniu zwiedzanie miejsc związanych z religijnością Chińczyków. Będą to Świątynia Lamy – jedna z najbardziej znanych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei o wysokości 26 metrów oraz Świątynia Konfucjusza poświęcona filozofowi, który tysiące lat temu stworzył podstawy  moralności chińskiej. Zobaczymy także Taoistyczną Świątynię Białego Obłoku, a następnie odwiedzimy galerie sztuki chińskiej. Obiadokolacja.

 

Dzień 8.

.Śniadanie. Przejażdżka rikszami po najstarszych uliczkach miasta (dzielnica tzw. hutongów) i wizyta w lokalnym domostwie. Chwila na relaks na tzw. „uliczce barów” przy niewielkim jeziorze. Odwiedzimy również tradycyjna chińska herbaciarnię. Wizyta na terenie obiektów olimpijskich (jeśli w danym dniu będą organizowane zawody sportowe ten punkt programu może się nie odbyć), a następnie rzut oka z autokaru na nowoczesny gmach telewizji CCTV. Krótki czas wolny wtzw. „wiosce Sanlinton” – nowoczesnym centrum handlowym zaprojektowanym przez międzynarodowy zespół 6 młodych architektów. Odwiedzimy też tradycyjny chiński bazar Yaxiou. Wieczorem pożegnalna kolacja ze słynną ?kaczką po pekińsku”.

 

Dzień 9.

Pekin – Warszawa.

Śniadanie. Przylot do Warszawy.

 

 

Cena wycieczki: 4200 zł. w terminie 19 – 27.01.2019r.

 

 

 • przelot na trasie Warszawa – Pekin – Warszawa bezpośrednio
 • opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
 • zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją
 • śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w tym jedna kolacja z „Kaczką po pekińsku”
 • lokalny transport klimatyzowanym autokarem
 • zwiedzanie wg programu
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • obsługa lokalnych przewodników
 • serwis polskiego pilota
 • wiza chińska
 • opłata TFG

Dodatkowo płatne

 • dopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji „podróżujący samotnie” (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci)
 • koszty wycieczek fakultatywnych:
  – Legenda kung fu – przedstawienie (30 USD/os.)
  – Show akrobatyczne (30 USD/os.)
  – Pekin nocą (25 USD/os.)