Hiszpania-Costa Brava 4-11.05.2023r.


Hiszpania-Costa Brava 4-11.05.2023r. 

Zapraszamy na Półwysep Iberyjski, na słynne hiszpańskie wybrzeże Costa-Brava, gdzie proponujemy wyjątkowy tydzień relaksu. Proponujemy wypoczynek połączony ze zwiedzaniem turystycznych pereł Katalonii. Zapewniamy profesjonalną opiekę pilota i rezydenta. Dodatkowym atutem wyjazdu jest pobyt, w urokliwym nadmorskim miasteczku Lloret de Mar, w 4* hotelu Gran Hotel Flamingo.

Program:

1 dzień:

Zbiórka na lotnisku dwie godziny przed wylotem. Przelot do Barcelony. Transfer autokarem do hotelu. Zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży. Spotkanie informacyjne. Kolacja. Czas wolny. Nocleg.

2 dzień:

Śniadanie. Spacer i zapoznanie się z kurortem Lloret de Mar. Czas na odpoczynek na plaży. Kolacja. Wieczorem dla chętnych wyjazd na znakomity wieczór hiszpański połączony z pokazem tańca hiszpańskiego flamenco. Nocleg.

3 dzień:

Śniadanie. Wycieczka do Barcelony, uchodzącej za jedno z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych miast świata. Śródziemnomorska Barcelona daje świadectwo katalońskiej ekonomicznej prężności i artystycznego geniuszu. W trakcie wycieczki odwiedzimy charakterystyczne miejsca i zabytki Barcelony. Zobaczymy olśniewający kościół La Sagrada Familia oraz secesyjną dzielnicę Eixample, gdzie znajdują się kamienice zaprojektowane przez Antonio Gaudiego: Casa Batllo i Casa Mila. Odwiedzimy również słynny Parc Guell. Następnie udamy się na zwiedzanie starówki Bario Gotico. Będzie czas wolny na kawę i zakup pamiątek. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

4 dzień:

Śniadanie. Pobyt nad morzem i wypoczynek na plaży. Kolacja. Nocleg.

5 dzień:

Śniadanie. Pobyt nad morzem i wypoczynek na plaży. Obiad. Po obiedzie zapraszamy na popołudniową wycieczkę do Barcelony. W programie wycieczki zwiedzanie Wzgórza Montjuic, które wraz z terenami wystawy światowej i Parku Olimpijskiego stało się symbolem Barcelony Zaplanowaliśmy także zwiedzanie w Poble Espanol Wioski Hiszpańskiej, będącej głównym obiektem wystawy światowej z 1929 roku (wstęp w cenie wycieczki. Wspaniałym zakończeniem wizyty w Barcelonie będzie pokaz grających fontann na Placu Hiszpańskim. Tańczące w rytm muzyki fontanny są niezapomnianym spektaklem, strumienie wody mogą przybierać nieskończoną ilość form i kolorów. Całości wrażenia dopełniają spadające kaskady wody z Pałacu Narodowego. Powrót do hotelu. Nocleg.

6 dzień:

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Montserrat. Podczas tej wycieczki zabierzemy Państwa w Góry Montserrat, będące jedną z największych atrakcji turystycznych Hiszpanii. Masyw Montserrat zachwyca niespotykanymi formacjami skalnymi, wśród których poprowadzone są liczne szlaki spacerowe i punkty widokowe. W tej niezwykłej scenerii ulokowany jest najpiękniejszy górski klasztor Europy, przy nim bazylika i sanktuarium Morenety – Czarnej Madonny, Patronki Katalonii. Kult Madonny z Montserrat dorównuje takim miejscom jak Lourdes czy Fatimie. Czas wolny pozwoli na zwiedzanie i kontemplację w tym pięknym miejscu. Powrót do hotelu popołudniu. Czas wolny. Kolacja. Nocleg.

7 dzień:

Śniadanie. Pobyt nad morzem i wypoczynek na plaży. Dla chętnych wycieczka Szlakiem Costa Brava. Kolacja. Nocleg.

8 dzień:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Barcelonie i powrót do Polski.

Zakwaterowanie: Lloret de Mar Hotel Gran Flamingo

Lloret de Mar Miejscowość zaliczana jest do grona najatrakcyjniejszych kurortów Costa Brava. Miasto założone zostało już w epoce rzymskiej i z uwagi na swoje wyjątkowe walory, jako jedno z pierwszych zostało odkryte przez turystów w XIX wieku. Dziś znane jest w całej Europie. Calella znana jest również ze swoich imprez kulturalnych takich jak festiwal tańca katalońskiego sardana, letni festiwal filmowy czy cotygodniowe organizowane podczas całe lata koncerty gitarowe. Ozdobą miejscowości jest piękna nadmorska plaża i dwukilometrowa plaża (odznaczona błękitną flagą).

Hotel Gran Flamingo 4* Elegancki i wygodny, rodzinnie prowadzony, z doskonałą obsługą, wspaniałą atmosferą i przede wszystkim bardzo smaczną kuchnią. Hotel zapewnia wspaniałe warunki wypoczynku, posiada zewnętrzy basen. Hotel jest bardzo dobrze położony, kilka minut spacerkiem od głównej promenady i szerokiej, piaszczystej plaży. Hotel cieszy się znakomitą opinią.

Zakwaterowanie

w pokojach 2-osobowych z łazienką, balkonem, klimatyzacją, TV Satelitarną.

Wyżywienie

Śniadanie, obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Kucharze w restauracji hotelu Gran Flamingo przygotowują dania kuchni międzynarodowej oraz najlepsze potrawy kuchni hiszpańskiej.

Termin wycieczki:

04.05-11.05.2023r.

 Koszt wycieczki 750 euro os osoby

 Uwaga! Cena może ulec zmianie z względu na wzrost cen.

W cenie pobytu gwarantujemy:

 • przelot liniami LOT Warszawa-Barcelona, Barcelona-Warszawa
 • transfer lotnisko-hotel-lotnisko
 • – zakwaterowanie, w pokoju dwuosobowym, 7 noclegów
 • – wyżywienie 2 posiłki dziennie: śniadanie, obiadokolacje (bufet szwedzki), z wodą i winem do obiadów i kolacji w cenie
 • taksa turystyczna w hotelu
 • – opieka pilota – rezydenta
 • 3 wycieczki:
  • -2 wycieczki do Barcelony
  • –Wycieczka Montserrat

 

Cena nie zawiera :

Transportu na lotnisko w Warszawie i z lotniska.

Wycieczki fakultatywne oraz biletu wstępu do La Sagrada Familia ok.30 euro.

Propozycja dodatkowych wycieczek fakultatywnych. (Rezerwacja i zapisy na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w dniu przylotu w hotelu):

 

Szlakiem Costa Brava i Średniowieczna Tossa de Mar

Celem wycieczki jest pokazanie najpiękniejszych i najciekawszych zakątków wybrzeża Costa Brava. Na początku zapraszamy na rejs statkiem, podczas którego będziecie mogli Państwo podziwiać urokliwą przyrodę urwistego katalońskiego wybrzeża. Statek zabierze nas do Tossa de Mar prawdziwej „perełki” Costa Brava. Wąskie, ukwiecone i romantyczne uliczki, w które „wpada” łagodząca upał bryza, białe kamieniczki rybaków, urocze kawiarenki i restauracje z tradycyjną kuchnią nadają Tossa de Mar niezwykłą pocztówkową urodę. Wycieczkę kończy wizyta w winiarni-bodedze i degustacja win i specjałów kuchni katalońskiej.

Cena wycieczki 40 euro.

 

 

Wieczór hiszpański Flamenco

Muzyka i taniec Flamenco są nieodłącznym elementem kultury Hiszpanii, którego brzmienie natychmiast kojarzy się z Hiszpanią. Flamenco to muzyka, odzwierciedlająca wielkie emocje: od szczęścia, radości i miłości po tęsknotę, smutek i zdradę. Zapraszamy Państwa na pełen atrakcji wieczór z tańcami hiszpańskimi, koncertem gitarowym i śpiewem. Niezapomniany, pełen ekspresji pokaz flamenco w szampańskiej atmosferze z najlepszymi hiszpańskimi artystami są gwarancją niesamowitych wrażeń i cudownej zabawy.

Cena wycieczki 45 euro.

 

Przelot liniami LOT Warszawa-Barcelona-Warszawa.

Wylot w dniu 4.05 o godz. WAW 11:10 przylot BCN 14: 25

Powrót w dniu 11.05 o godz. BCN 15:15 przylot WAW 18:20

Bagaż główny 23 kg i podręczny 8 kg w cenie biletu.