Grecja 3-10.07.2021r.


GRECJA  3-10.07.2021 r.

FLISVOS HOTEL http://www.flisvoshotel.gr/flisvos.php

Hotel położony przy samej piaszczystej plaży,
Goście mogą zrelaksować  się w promieniach słońca wzdłuż pięknej piaszczystej plaży i krystalicznych wodach morza Egejskiego lub przy basenie i jednocześnie podziwiać widoki górzystego Peloponezu. Hotel oferuje Państwu zakwaterowanie w pokojach jedno-, dwu- trzyosobowych   i cztero-osobowych, które są przestronne i nowocześnie urządzone. Pokoje dysponują balkonem z widokiem na morze lub centrum kurortu. Wyposażone są w: telewizor      z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej, sejf, klimatyzację, lodówkę, bezpośrednią linie telefoniczną. Łazienka wyposażona jest w wannę lub prysznic,  suszarkę do włosów i ręczniki

Restauracja i bar:

Hotel posiada restaurację mogącą pomieścić 150 osob, serwującą duży wybór dań oraz bar, w którym mogą Państwo mile spędzić czas wolny.


Basen
– goście Hotelu Flisvos mogą korzystać z basenu (leżaki i parasole – bezpłatne) należącego do kompleksu.


Posiłki:
– śniadania i obiadokolacje w formie bufetu

 

Cena świadczeń: 575 euro/os   /po kursie średnim NBP w dniu wpłaty/

W cenie:

Przelot na trasie WAW-ATH-WAW

Transfer: na i z lotniska w Warszawien ,   lotnisko w Atenach  -Hotel Tolo – Lotnisko

Ubezpieczenie NW i KL

Zwiedzanie Nafplio i bizantyjskiego klasztoru oraz Myken

Rejs  na wyspy Hydra i Spetses (od godz 09-19.15)

Zwiedzanie Aten w drodze powrotnej z przewodnikiem

Zakwaterowanie w hotelu Flisvos

Opieka pilota

Cena nie obejmuje:

innych napoi niż woda do kolacji

– biletu wstępu na Akropol w Atenach 20e/os  o ile czas wylotu do Warszawy na to pozwoli

– uczestnictwa w degustacji wina  ok. 10 e/os

PROGRAM:

Dzień1 Przylot do Aten 21:30, transfer do hotelu w Tolo. Kolacja jako lunch dniu powrotnym w Atenach przed wylotem

Dzień 2 Świadczenia w hotelu. Czas wolny.

Dzień 3 (Śniadanie w hotelu. Odpoczynek. Po południu przejazd do NAFPILIO- pierwsza stolica Grecji. Miasto wybudowane przez Wenecjan 3 forty, mury obronne i urocza starówka. Spacer z przewodnikiem po starym mieście po ważnych, historycznych punktach miasta. Czas wolny.

Przejazd do bizantyjskiego monastyru Agia Moni z XIII,  który jest unikatem na skale światową. Wybudowany z bloków świątyni pogańskiej. Miejscowi wierzą   że woda z pobliskiego źródła ma moc uzdrawiającą. Miejsce to jest celem licznych pielgrzymów, a jego urok zapiera dech w piersiach.

Dzień 4 Świadczenia w hotelu. Czas wolny.

Dzień 5  Rejs na wyspy sarońskie: Hydrę i Spetses.

Hydra jest zdecydowanie wyjątkowa – nie ma na niej ruchu kołowego, jej charakter przenosi nas w inny klimat i epokę. Brukowane trakty, tysiące  schodów, 365 kościołków i wszechobecne osły, konie, muły oraz to coś: wyciszone życie wyjątkowo bogatych ludzi szukających inności. Tutaj swoje zimy spędzał od lat 60-tych L.Cohen tworząc i komponując,

Wspólnie wejdziemy do Katedry z wyjątkowym bogactwem. Otaczają ja malutkie cele mnichów oraz liczne dzwonnice. Czas wolny na spacer i zdjęcia.

Rejs w stronę Spetses, która jest zieloną oaza, klasyczna dama, po której mieszkańcy poruszają sie m.in.  dorożkami. Przybywają tu amatorzy kąpieli w lazurowych zatokach, poławiacze owoców morza i lubiący luksus. Przy dobrej pogodzie kąpiel w zatoce dostępnej od morza, jeśli pogoda nie pozwoli na kąpiele spacer po starówce i czas wolny.

Powrót do hotelu. Kolacja.

 Dzień  6 Czas wolny lub wyjazd na zwiedzanie Myken i winnic Nemei.

Mykeny, które są korzeniami naszej kultury. Wejdziemy do Grobu Agamemnona, który bez skazy monumentalnie podkreśla potęgę rodu Atrydów. Juliusz Słowacki opisywał jego wielkość, pasjonat Shleimann zachwycał się jego potęgą nie zdając sobie sprawy czyj grobowiec odkrywa. Zwiedzimy cytadelę Mykeńską z bramą lwic oraz lokalne muzeum z eksponatami odnalezionymi w grobowcach oraz w obrębie murów rezydencji Agamemnona.Nemea – zagłębie najlepszych winnic. Zwiedzimy winnice i skosztujemy 5 najlepszych win i serów, które objeżdżają nie tylko festiwale greckie ale także Europę i Świat dla serc  amatorów znakomitych win.

Dzień 7 Świadczenia w hotelu. Czas wolny.

Dzień 8

Po wczesnym śniadaniu przejazd na zwiedzanie Aten. Po drodze postój na Kanałem Korynckim.., „Objazd miasta podczas którego zobaczmy:  m. in.  zmianę warty pod Parlamentem, stadion Panatenajski. Akropol

Lunch w Atenach przed wylotem

Wylot do Polski